Poikilos

Vivre, c’est fabriquer du passé

Résultat de la recherche

VENDOSA TË SHKOJ NË AMERIKË

4 janvier, 2012

Me tregimet e Mitrush Kutelit do të njihesha rastësisht para shumë vitesh. Por këtë libër të zverdhur nga koha që titullohet « Ago Jakupi e të tjera rrëfime », botim i vitit 1943, do të ma dhurojë bija e tij, Atalanta. Im atë më kishte thënë se pas Mitrush Kutelit fshihej Dhimitër Pasko. I kishte lexuar librat e tij. […]

Përgjigjia është jo

18 décembre, 2011

Nga kopshti ngjitur me shtëpinë që kam marrë me qera këtë verë dëgjoj : « Të thashë jo që jo, përgjigjia është jo ». Janë zërat e lartë të prindërve që duan të tregojnë autoritetin e tyre. Sa më shumë  fëmijët ngulin këmbë, aq më shumë zërat kërkojnë të imponohen dhe fëmijët heqin dorë. Ata donin që të luanin akoma dhe pak  […]

 

Mariage Ingrid et Florent |
ANIMATION (CHATEAU GONFLABLE ) |
BIENVENUE dans mon Univers ... |
Unblog.fr | Créer un blog | Annuaire | Signaler un abus | Moi, Lilith
| venez chez zabuzobe ça peu ...
| Cours en ligne Infocom